Хто Такий Project Manager: Обов’язки, Завдання Та Необхідні Навички

Я в самій індустрії десь 12.5 років (до того в мене був «начальник КТВ»), перші 2.5 роки у Вінниці. Там проджект-менеджерами були — вчорашній лід 28 років і взагалі двоє на той час зубрів індустрії, чоловік і жінка 37 і 35 років відповідно. Насправді, тестування на користувачах має бути коником хорошого product supervisor.

За даними Djinni, медіанна зарплатня IT проєкт-менеджера в Україні складає $1400–2500 залежно від компанії, рівня, досвіду, знань і навичок проєктного менеджера. Для РМ із досвідом роботи в ІТ рік або менше медіанна зарплата становить $1400, 2–3 роки — $1900, 4+ — $2750 і більше. Якщо серйозно, то рroject-manager — це фахівець, який управляє проектом в цілому.

як стати менеджером проєктів

Для цього гарно підходить Agile-практика формувати backlog у вигляді user tales. У цьому вигляді опис стає людянішим і може передавати емоції та відчуття. Ви повинні вміти створювати сценарії роботи, workflow, працювати з mock-ups. Крім того, product supervisor повинен тісно співпрацювати з дизайнером, бізнес-аналітиком і системним архітектором. «Для мене найскладніше в роботі менеджера проєктів  — робота з людьми. Це найцінніше, що є, і водночас найбільший ризик для проєкту.

✔️ Особливості Роботи З Проєктом В Продуктовій Компанії Та В Аутстафі

Одним словом, жодної злагодженості та передбачуваності. Тому швидше записуйся на наші курси і старанно вчися. Спочатку варто провести анкетування, а, за необхідності, організувати Skip-Level зустрічі. Мета такого спілкування — обмінятися інформацією, як ідуть справи на проєкті, вирішити поточні питання. Основний зміст — обговорення актуального звіту та статусу проєкту. Portfolio Manager керує набором проєктів, об’єднаних просто тому, що в групі ними легко управляти, наприклад, e-commerce або cell.

Якщо ти в групі тих, хто тільки розглядає можливість управлінської кар’єри, поцікався у HR’ів своєї компанії, що для цього потрібно зробити, які вміння та компетенції мають бути розвинені. Зазвичай компанії мають свої моделі компетенцій для менеджерів, програми лідерського розвитку. І тобі варто з’ясувати їх, щоб підготуватись до цієї ролі.

💡 Знання Та Навички, Необхідні Для Роботи Project Manager’y

Та в різних компаніях і в різних проєктах обов’язки Project Manager можуть суттєво відрізнятися. Проджект-менеджер – класна професія, яка дає вам великі перспективи. Ви добре заробляєте, постійно прокачуєте себе і можете втілити будь-які амбіції щодо кар’єри. Уважно вивчіть інформацію про професію, щоб переконатись, що вона підійде саме вам. Якщо ви не володієте ними, це не означає, що професія вам не підійде. Але враховуйте, що їх наявність робить роботу набагато комфортнішою та, головне, ефективною.

курси project manager

На сьогодні є достатньо літератури на цю тему, варто почати з читання і виконання тих вправ, які пропонують автори. Однак тільки читання недостатньо, бо EQ — м’яка навичка, яка розвивається тільки у взаємодії з іншими. Тому знайди офлайнові тренінги, у пригоді стане і коуч чи ментор, який допоможе підібрати способи розвитку через зворотний зв’язок. І так, на розвиток EQ йде достатньо багато часу, іноді все життя. Однак воно того варте, оскільки розуміння себе, управління своїми емоційними станами прямо впливає на успішність взаємодії з людьми і є запорукою успішності у менеджерській кар’єрі.

Приділяйте увагу вивченню інструментів для роботи з проєктами. Вони у будь-якому випадку використовуються для оптимізації ефективності командної роботи. Ці знання будуть гарним бонусом у скарбничці навиків ще на етапі працевлаштування.

Хто Такий Проджект-менеджер

Ну афігеть тепер просто ibb.co/dLDbSyK а я думав шо це просто переклад, жесть…

У ході роботи ви прокачуєте навички, які мають підприємці. Якщо у вас є такі амбіції, підбираючи компанію для роботи, йдіть одразу в нішу, яка вам подобається. І робота, і розвиток у цьому напрямку приноситиме вам задоволення. Навіть з цього короткого опису поняття, хто такий менеджер проєкту, можна зрозуміти, що далеко не кожному під силу стати project-менеджером. Або ж, принаймні потрібно добре попрацювати над удосконаленням та розвитком деяких скілів, які полегшать вашу роботу.

Часте рішення для менеджера продукту — це свій бізнес. Давайте розглянемо основні якості, потрібні project-менеджеру для виконання його задач. Це допоможе вам скласти уявлення про те, які навики в першу чергу потрібно покращувати для того, щоб стати менеджером проєкту. Також треба пам’ятати, що кожен проєкт має конкретну та вимірювану фінансову мету, і для її досягнення менеджерові потрібно вже на етапі планування врахувати підсумкову маржинальність. У цій статті детально описано, хто такий Team Lead та які обов’язки він має у компанії.

У цьому випадку знанням маркетингу та продажів можна пожертвувати і замість цього більше заглибитися в тестування, аналітику і роботу з фінансовими показниками. Дуже важливу роль відіграє англійська при працевлаштуванні на позицію менеджера проєктів. Спираючись на досвід Senior project-менеджерів провідних ІТ-компаній, рівень англійської має бути не нижче Upper-Intermediate (B2) для можливості претендувати на посаду РМ. Щодо розвитку EQ, або емоційного інтелекту, то на відміну від IQ його може розвинути кожен.

як стати менеджером проєктів

Вони активно набирали юзерів, та продукт явно випереджав свій час. Думаю, що їхня модель надто швидко вийшла на ринок і проводила занадто агресивну політику, в результаті вони не стали комерційно успішними. Ця платформа є на ринку, але не має того глобального масштабу, який міг би бути. Та все одно робота з цим продуктом була дуже цікавою, це був гарний досвід.

  • Якщо так, рухаємось далі (якщо ні, то можеш далі не читати або почитати заради спортивного інтересу).
  • Акцент слід робити на зустрічах 1-1, проте спільні зустрічі теж потрібні.
  • Якщо нижче — варто звернутися до репетитора чи записатися на групові заняття в мовну школу.
  • Ви повинні вміти створювати сценарії роботи, workflow, працювати з mock-ups.

Опрацьовуємо його, інколи робимо зміни, і випускаємо проєкт у життя. На початку роботи з проєктом моє основне завдання полягає в тому, щоб усі попередньо зібрані вимоги клієнта були узгоджені. У нас є документація, ми з клієнтом проходимось по ній, підтверджуємо всі деталі. Крім того, Product Manager повинен уміти створити фінансовий прогноз, коли бізнес вийде на самоокупність, яких витрат і доходів варто очікувати у майбутньому.

Бізнес-тренер — це людина, яка не тільки знає, як підвищити прибутковість бізнесу, працездатність колективу і прокачати командний дух, але й усіх цьому навчить. З кожним роком професія менеджера проекту стає все більш перспективною і затребуваною на ринку. Очолювати команду –  не означає  виступати в ролі диктатора. Але не лякайтеся, це лише жарт, адже ви ж не замислюєтеся, скільки завдань ви виконуєте протягом дня, бо вони виконуються на автоматі. Ні, я не стверджую, що PM — єдина важлива людина на проєкті, зовсім ні, але те, що вона є «палочкою-виручалочкою», це точно. План професійного розвитку розробляють на зустрічах 1-1 із частотою раз на півроку.

«Я раджу починати зі статей про Project Management в IT. Дізнайтеся, про що ця професія, як загалом влаштована робота над проєктом. Можна здобути вищу освіту в області проектного менеджменту. Крім https://deveducation.com/ цього, на ринку є ряд короткострокового навчання тривалістю, як правило, від тижня до року. Одна команда впроваджує ERP-систему, де будуть складські залишки, операції продажів-закупівель.

У плануванні зустрічей добре допомагають матриці Ейзенхауера для розподілу завдань за важливістю та терміновістю. Таким чином менеджерові простіше виділити пріоритетні справи та сфокусувати увагу на них. Матриця зацікавленості допомагає визначити рівень впливу стейкхолдерів на проєкт, а також ступінь можливого залучення конкретної людини або організації до загального робочого процесу. За допомогою цього інструменту PM-у простіше планувати та вибудовувати взаємодію з учасниками. Кмітлива й амбіційна людина не пропаде, особливо якщо розбирається в людях. У будь-якому разі тобі потрібно переформувати команду під те, щоб хотіти і могти давати ті результати, яких від вас очікують.

У засновника проєкту були очікування суттєво кращих, більш бізнес-орієнтованих результатів, і він не бачив цінності для свого бізнесу в «сімейності». Прийшли люди, які були готові впроваджувати зміни й стати носіями оновленої культури. Ми, як один з вендорів, не ставимо процеси глобально на всій програмі, робимо якусь частину роботи та взаємодіємо з іншими.

як стати менеджером проєктів

Корпоративна культура сильно впливає на обов’язки проєктного керівника. На профільних курсах для проджектів розбирається весь список потенційних завдань, але виконувати на робочому місці ви тільки частину з них. На співбесіді до компанії ви обговорюєте конкретний перелік робочих процесів. Стратегія продукту і його roadmap тісно взаємопов’язані. Ваші стратегічні плани повинні бути спроєктовані на дорожню карту і мати вигляд тактичних рішень.

Може здатися, що не важливо, звідки ти прийшов у сферу управління продуктом — важливі особисті якості і багатогранний досвід. Адже менеджер продукту — це, практично, підприємець. По суті, ключова прикмета Product Manager — вміння робити правильні висновки зі свого життєвого і професійного досвіду, після чого швидко вчитися на помилках (своїх і чужих). Також важливо тверезо оцінювати свої можливості відповідно до навиків.

Вивела на ринок більше 50-ти проєктів у ролі консультанта, працювала як Product Manager в SaaS, Gaming та EdTech нішах. Виростила лабораторію Нетехнічної IT-освіти IAMPM з хобі в міжнародний бізнес. Класичний product proprietor повинен мати сильні стратегічні скіли.

Leave A Reply

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *