Warren Buffett cytaty: 34 cytaty i aforyzmy

warren buffett cytaty

Jego filozofia inwestycyjna, oparta na mądrości, cierpliwości i długoterminowym podejściu, czyni go wzorem dla wielu inwestorów na całym świecie. Pierwsze inwestycje Buffetta obejmowały zakup akcji różnych firm. Kluczowym momentem w jego karierze było połączenie kilku partnerskich funduszy inwestycyjnych w spółkę Berkshire Hathaway w 1965 roku.

  1. Jego inwestycje opierają się na długoterminowych perspektywach wzrostu, a nie krótkoterminowych zyskach.
  2. Większość pracy Buffetta polega na unikaniu ryzyka i niebezpiecznych sytuacji.
  3. Zasada nr 2 to nigdy nie zapominanie o zasadzie nr 1.”– Fortuna, 6 lutego 2017.

Elementem inwestowania w siebie jest też zdobywanie wiedzy o finansach. Większość pracy Buffetta polega na unikaniu ryzyka i niebezpiecznych sytuacji. Dlatego zwróć uwagę na to, w jaki sposób wydajesz pieniądze, pracuj nad dobrymi nawykami i staraj się rugować rutyny rujnujące finanse osobiste. Warren Buffett wie, jak oszczędzać pieniądze – sam mówi, że produkty dobrej jakości, czy to akcje, czy skarpetki, kupuje na przecenach. Oto, co ma nam do przekazania na temat pieniędzy guru biznesu Warren Buffett. Warren Buffett podkreśla, że kupowanie nisko i sprzedawanie wysoko wydaje się proste, ale większość ludzi postępuje dokładnie odwrotnie.

Turcja i Chiny na unijnym rynku. Czy TSUE da Izerze czerwoną kartkę?

“Tak jak w przypadku małżeństwa, niespodzianki pojawiają się po powiedzeniu przysłowiowego “tak”– List do akcjonariuszy, 2016 r. “Po prostu kup coś za mniej, niż jest warte.”– Wykład dla wydziału Notre Dame, 1991 r. “Nie możesz zawrzeć dobrego układu ze złą osobą.”– Wywiad z CNBC, 2019 r. “Ważne jest, aby wiedzieć to, co wiesz i czego nie wiesz.”– Haaretz, 23 marca 2011 r. Dowiedz się, jak korzystać z webinarów, aby zarabiać na swoich blogach i witrynach e-commerce.

warren buffett cytaty

Buffett uznaje czas jako sprzymierzeńca dobrych firm i długoletniego inwestora. Koncentruje się na spółkach z solidnymi perspektywami długoterminowymi, które zapewniają stabilny wzrost w czasie. Warren Buffett zaleca koncentrację na wartościach fundamentalnych, takich jak zwrot z kapitału, dźwignia finansowa Lexatrade – rzetelne opinie i informacje o brokerze i marża zysku, zamiast skupiania się jedynie na zysku. Jego inwestycje opierają się na długoterminowych perspektywach wzrostu, a nie krótkoterminowych zyskach. Zamiast ruchów na giełdzie, które mogą prowadzić do błędów, Buffett zachęca do skupienia się na kilku dobrze przemyślanych inwestycjach.

“Feminizacja bogactwa” nabiera rozpędu. Kobiety przejmą większość pieniędzy i ułożą świat pod siebie

“Nigdy nie kupiłem akcji firmy technologicznej. Bo nie rozumiałem żadnej z nich. Nigdy nie byłem właścicielem IBM. Choć to wspaniała firma”. Dzięki swoim udziałom w Berkshire Hathaway majątek Buffetta jest obecnie wyceniany na 114 mld dol. Było to bliżej 500 mln dol., a rozpoznawalność jego nazwiska była znacznie niższa. Jeżeli o mnie chodzi, rynek papierów wartościowych nie istnieje. Jest tylko po to, by można było zobaczyć, czy ktoś nie popełnia jakiegoś głupstwa.

warren buffett cytaty

Nie mają na ten temat pojęcia, nie wiedzą od czego zacząć i jak się do tego zabrać. Po drodze pojawia się również wiele dziwnych przekonań związanych z oszczędzaniem, które wcale nie ułatwiają sprawy. Pojawia się również obawa, że odkładanie pieniędzy będzie wiązać się z pogorszeniem jakości życia. Najgorsze, co można w tej sytuacji zrobić, to pozostać przy tych przekonaniach i całkowicie odpuścić sobie temat.

Analiza techniczna wykresu przy pomocy oscylatorów. Arkadiusz Jóźwiak zaprasza na bezpłatny webinar!

“Bardzo bogaty człowiek powinien zostawić swoje dzieci na tyle bogate, by mogły robić wszystko, ale nie na tyle, by nic nie robić.”– Fortuna, 25 czerwca 2006 r. “Najlepszym sposobem na myślenie o inwestycjach jest przebywanie w pokoju z samym sobą. Jeśli to nie zadziała, nic innego nie zadziała.”– Colloquium na Uniwersytecie Floryda, 15 października 1998 r. Ty zarabiasz na nieaktywności.”– Colloquium na Uniwersytecie Floryda, 15 października 1998 r.

Jak dobrze znasz legendarnych inwestorów? Quiz z wiedzy o ikonach inwestowania

Szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez uprzedniej, wyraźnej zgody Ringier Axel Springer Polska sp. Wyjątek stanowią sytuacje, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Bardzo często jest tak, że chcemy czasem coś zrobić, ale nie wiemy jak i od czego zacząć. Przykładem na to -wprost z mojego podwórka- jest to, że wiele osób chce wreszcie zacząć oszczędzać, ale im to nie wychodzi.

Lepiej nie kupować NIC, niż kupić COŚ z czego i tak nie będziesz korzystać. Buffett kładzie nacisk na zachowanie kapitału i unikanie strat. Pierwszą zasadą inwestowania jest unikanie utraty pieniędzy, co podkreśla jako kluczowy element zdrowej strategii inwestycyjnej. Od 1970 roku kiedy został największym udziałowcem funduszu Berkshire Hathaway, jego słowa oraz działania na rynku inwestycyjnym są pilnie śledzone. Najważniejsze z nich, z przedziału ostatnich pięciu dekad, zostały zebrane poniżej.

W 2021 roku odzyskał pewność siebie i intensywnie inwestuje w energetykę i farmaceutyki. “Im bardziej głupie zachowanie rynku, tym większa szansa dla biznesowego inwestora.”– Przedmowa, Inteligentny Inwestor, 2003 r. Urodzony w 1930 roku Buffett pomimo swojego zaawansowanego https://www.tradebot.online/flipside-crypto-raises-7-1-million-to-give-tokens-better-analytics-en/ już wieku cały czas pozostaje aktywnym inwestorem, filantropem oraz jednym z najważniejszych autorytetów dla kolejnych pokoleń inwestorów. Jego majątek netto wycenia się na niemal 90 miliardów dolarów, co czyni go czwartą najbogatszą osobą na świecie.

Leave A Reply

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *